یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ الأحد ١٣ رمضان ١٤٣٩ Sunday, May 27, 2018
نشریه فعالان اقتصادی
کد خبر : ۱۸۳۸ گروه : صنعت و معدن تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
گفتگوی تجارت برتر با مدیر عامل شرکت کلوته دنیای مردها را از بانوان جدا نمی کنم

هفت سال سکانداری در یک شرکت از او آدم پخته ای ساخته است. نسیم اشکبوس مدیر عامل شرکت کلوته متولد ۱۳۵۸ است وتحصیلاتش را به واسطه شغل پدر در سالهای اولیه در رشته مهندسی برق و مخابرات ادامه داده، اما به دلایلی تغییر رشته داد و در رشته مدیریت صنعتی به تحصیل پرداخت.

هفت سال سکانداری در یک شرکت از او آدم پخته ای ساخته است. نسیم اشکبوس مدیر عامل شرکت کلوته متولد 1358 است وتحصیلاتش را به واسطه شغل پدر در سالهای اولیه در رشته مهندسی برق و مخابرات ادامه داده، اما به دلایلی تغییر رشته داد و در رشته مدیریت صنعتی به تحصیل پرداخت. او اکنون به عنوان یک مدیر شایستگی هایش را آنقدر نشان داده که در جایگاه    خانه داری، مادری، همسری و فعالیت های اقتصادی و اجتماعی غیر دولتی نیز به موفقیت هایی دست یافته است و گرچه           حمایت های پدر در زندگی کاری او نقش داشته اما او توانسته به عنوان یک مدیر موفق شایستگی هایش را به خوبی نشان دهد تا دست مایه ای باشد برای اینکه او به کرسی مدیریت شرکت کلوته بنشیند. گفت و گوی تجارت برتر را با این زن موفق بخوانید:

 

شغل پدر به هر حال با زندگی کاری شما گره خورده است آیا به همین سبب بود که شما این شغل مردانه را انتخاب کردید؟

به هر حال ما از کودکی با تولید گره خورده بودیم و من می دیدم که پدرم با چه تلاش و مشقتی برای موفقیت کار می کند. می شود گفت یک از دلایل مهم همین است و بچه ها در مسیر زندگی به هر حال درگیر شغل پدر و مادر می شوند و به همین دلیل می شود گفت که این موضوع بی تاثیر و کمرنگ نبوده است، اما این را هم باید بگویم که رشته مدیریت مورد علاقه خاص خودم بوده است.

برای رسیدن به این جایگاه به هر حال مراحلی را طی کردید، آیا فکر می کردید که از کودکی به این جایگاهی که اکنون دارید برسید ؟

همیشه گفته اند آن چیزی هستی که فکر می کنی شاید من هم با یکسری باورها در آینده خودم این را می دیدم، اما به هر حال همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم باشیم.

 

پا گذاشتن به دنیای مردانه با توجه به اینکه مدیر عامل زن هستید، برای شما سخت نبود؟

من دنیای مردها را از دنیای بانوان جدا نمی کنم، شاید به واسطه شغلم این تفکر را دارم این در حالی است که توانمندی های مردها را هم قبول دارم و در عین حال در کنار آنها به توانمندی های بانوان هم ایمان دارم. به دلیل اینکه در همین موسسه و شرکت نقش های مدیریتی دیدم که توسط خانم ها به خوبی انجام شده است، حتی گاهی خیلی بهتر از آقایان مسئولیتشان را دنبال می کنند و چه بسا که موفق تر هم باشند. ما اینجا همکاران مردی داریم که خیلی صمیمانه باهم همکاری می کنم و شاید خوش شانسی من بوده که آقایان خود را ملزم به همکاری می دانند، بدون هیچ حاشیه و مسئله ای که خانم ها را از آقایان جدا می کند و صمیمانه در کنار ما بوده اند.

به هر حال در جامعه ما حالت مردسالارانه غلبه دارد و همه مسئولیت ها در خانواده برعهده یک خانم است،اگر یک خانم در چنین شرایطی مسئولیت های مدیریتی را نیزبرعهده بگیرد، به نظر شما بیشتر از یک مدیر مرد تحت فشار قرار می گیرد؟

بله. برای خانم ها سخت تر هست. ولی درنهایت باز ارزشش را دارد و نباید بگوییم به صرف اینکه این مشکلات را دارد خانم ها دیگر از پذیرش مسئولیت های اجتماعی سر باز بزنند. زیرا فکر می کنم نیاز جامعه هست که مدیریت مساوی بین زنان ومردان باشد.

عده ای از صاحبنظران که مدافع حضور فعال زنان در عرصه اجتماعی و حتی مناصب مدیریتی هستند می گویند،اینکه یک خانم بتواند نقش موثر در جامعه داشته باشد که البته همیشه هم به معنای نقش های ریاستی و مدیریتی در ادارات دولتی نیست و سایر فعالیت های ارزنده اجتماعی نظیر عضویت در انجمن های دفاع از محیط زیست و ... را نیز در بر می گیرد، اتفاقاً می تواند یک تأثیر مثبت ویژه ای هم در خانواده داشته باشد چرا که باعث می شود چنین مادری، درک بهتری از فضای جامعه به دست بیاورد و بداند که فرزندانش را باید برای زندگی در چه محیطی آماده کند. داشتن شغل مفید و ورود زنان به جامعه باعث می شود که اعتماد به نفس بانوان بالا برود و این باعث رشد اجتماعی آن ها می شود و همین رشد اجتماعی زنان هم به نفع خود جامعه است و هم به نفع خانواده و فرزندان آن زن. درواقع اینطور می شود که ممکن است حضور مادر در خانه کمتر شود، اما کیفیت حضورش در ساعاتی که هست افزایش می یابد و سعی می کند فرزندان و همسر خود را بیشتر از حضور خود منتفع کند.

 

بعضی از خانم ها اعتقاد دارند که چون یک جنس دوم را تشکیل می دهند وارد شدن آنها به دنیای مردانه آنها را با محدودیت های کاری زیادی روبرو می کند، آیا به چنین چیزی اعتقاد دارید ؟

من به شخصه نه. چون خانم هایی در شغل هایی بوده اند که از نظر بسیاری مردانه بوده اما توانسته اند به بهترین نحو کارشان را انجام دهند. همچنین مدیران زنی داشتیم که به شکل خوب و شایسته در این سمت ها کار کرده اند و بنابراین چنین اعتقادی ندارم که محدودیتی در این راستا وجود داشته باشد.این جدا بودن و ناتوانی را اصلا قبول ندارم، حداقل در مجموعه ای که هستیم اینطور نیست. وقتی مسئولیت سنگین اداری به یک فرد واگذار می شود، چه مرد باشد و چه زن چالش هایی در زندگی شخصی او ایجاد می کند. این وضعیت فقط برای خانم ها نیست و پدرها هم با این مسئله رو به رو هستند. پس با این دیدگاه که چون پذیرش مسئولیت های سنگین ممکن است انسان را با چالش مواجه کند، درست نیست که بخواهیم مانع از این شویم که خانم هایی که توانمندی پذیرش مسئولیت های مدیریتی را دارند، همیشه از این موقعیت ها محروم بمانند.

 

موضوعی که وجود دارد این است که پدر شما به عنوان موسس شرکت هستند و این موضوع نقش پررنگی در مدیرعاملی شما داشته است، حالا یک سوال پیش می آید آیا اگر پدر به عنوان پشتیبان شما نبود، باز هم فکر می کردید که به این جایگاه برسید و این موفقیت را کسب کنید؟

سوال سختی کردید. شاید حمایت پدر در همه مسیرهای زندگی من خیلی موثر بوده، اما اصلا دوست ندارم موضوع را شخصی کنم، اما ایشان به غیر از حمایت هایی که کردند به عنوان الگوی بسیار شایسته شخصیتی برای من هستند، شاید اگر این الگو را داشتم و با این الگو جلو می رفتم، خودم هم می توانستم به اینجا برسم، چون ایشان یک الگوی کامل از هر لحاظ برای من بوده اند.

 

درباره ایده هایی که داشتید توضیح دهید، آیا در این زمینه با مشکلاتی روبرو بوده اید؟

اکنون که شما واژه مشکل را به زبان آوردید، مجبورم یک جمله که از پدر دارم را برایتان توضیح دهم، اولین سالی که می خواستم وارد بازار کار شوم پدرم به من گوشزد کرد که اگر در این مسیر به مانع و مشکلی نخوری، آگاه باش که راه را اشتباه می روی و این موضوع باعث شده که طی این مسیر وقتی به مشکلی برمی خورم فکر می کنم که به دنبالش مسیر درست است. صدای آب وقتی زیباست که برخورد می کند با سنگ هایی که جلوی راهش هست وقتی لذت می بری که موانع را پشت سر گذاشته باشی. مانع و مشکل برای همه ما هست به خصوص در بحث تولید همه تولید کنندگان و همکاران ما می دانند که چه مشکلاتی بر سر راه ما وجود دارد، ولی افتخارما این است که با همه این موانع توانسته ایم آن جایی که باید باشیم و با همه این موانع مسیر بلوغ و بهبود را طی کنیم، این یکی از افتخارات در این شرکت است.

 

از مشکل حرف زدیم حالا به این مساله بپردازیم که شما صاحب دو دنیای متفاوت خانه و خانه داری و دنیای کار و مردانه مدیرعاملی هستید، آیا این دو موضوع متناقض در زندگی و کار شما اختلالی ایجاد نمی کند؟

از نظر من تضادی وجود ندارد به این علت که یک خانم، وقتی می تواند یک مادر و همسر خوب برای شوهرش باشد که آرامش درونی را در خودش داشته باشد، ما وقتی می توانیم این آرامش را داشته باشیم که آن رسالتی که در این دنیا داریم به خوبی انجام دهیم، وجدان آرامی داشته باشیم، ممکن است موفق باشیم و یا نباشیم، ولی مهم این است که تلاش کرده باشیم و این خودش یک آرامش درونی برای ما به ارمغان می آورد . ممکن است که از لحاظ جسمی و فیزیکی با خستگی همراه باشیم، اما از لحاظ روحی به دلیل اینکه آرامش داریم مشکلی ایجاد نمی شود. با این آرامشی که داریم می توانیم محیط خانه را گرم نگه داریم و این یک حسن است.

 

به هر حال در زندگی کاری شما خاطرات تلخ و شیرین زیادی وجود دارد، لطفا خاطره ای از زندگی کاریتان بگویید.

دنیای کار و شغل بیرون، هر روز و هر لحظه اش خاطره است، ولی تلخی ها را به عنوان شیرینی می پذیرم به این خاطر که باعث پیشرفت و کسب تجربه می شود و من به همین خاطر به خاطرات تلخ اعتقادی ندارم، خوشبختانه در این مسیر شش هفت ساله از حمایت همه برخوردار بوده ام و این نتیجه یک کار گروهی است که مرد و زن در این شرکت توانسته اند با موج عظیم وارداتی که از خارج داشتیم مبارزه کنیم و مسئولان را توجیه کنیم که از تولید ملی ما حمایت کنند و به دلیل اینکه روی بحث کیفی کالا حساسیت داشتیم تنها دارنده نشان استاندارد ملی در ایران هستیم.

 

به عنوان یک زن که سهمی در اقتصاد جامعه دارید در راستای موفقیت هایتان چه نمره ای می دهید؟

هیچوقت دراین مقطع فقط به خودم نگاه نکردم و درصدد نمره دادن به خودم نبودم، کار ما همیشه گروهی بوده وهمیشه یک نمره جمعی به همه سیستم داده ام و از تلاشی که می کنیم راضی بوده ام گرچه گاهی هم موفق نبوه ایم، اما من به تلاشمان نمره می دهیم .

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : زنان موفق     |     شرکت کلوته     |     بانوان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
جستجو در این شماره
پیشنهاد اول
از دیپلماسی اقتصادی تا صلح منطقه‌ای «مغلطه پنجره شکسته»، تزی است اقتصادی و ضد جنگ‌. باستیا، اقتصاددان کلاسیک ‌از این تز برای رد توجیه اقتصادی جنگ استفاده کرد تا اثبات کند تخریب و ...
آرشیو
گزارش
گفتگو
مقالات آموزشی
یادداشت
تازه ترین اخبار