یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ الأحد ١٣ رمضان ١٤٣٩ Sunday, May 27, 2018
نشریه فعالان اقتصادی
کد خبر : ۱۸۴۵ گروه : صنعت و معدن تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
فعالان خودرو از این صنعت می گویند امپراطوری وارداتی ها

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو در اصفهان در حالی پایان یافت که هیاهو و شلوغی نمایشگاه بیشترمربوط به خودروهای وارداتی بود و تولید کنندگان داخلی با اینکه حضور داشتند، اما حضورشان کمرنگ تر از آن بود که استقبالی داشته باشند. خودروهای داخلی و تولیدات ملی به دلیل کم استقبال بودن و کیفیت کمتر آنها نسبت به خودروهای خارجی نقش بارزی را در نمایشگاه امسال ایفا می کرد.

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو در اصفهان در حالی پایان یافت که هیاهو و شلوغی نمایشگاه بیشترمربوط به خودروهای وارداتی بود و تولید کنندگان داخلی با اینکه حضور داشتند، اما حضورشان کمرنگ تر از آن بود که استقبالی داشته باشند. خودروهای داخلی و تولیدات ملی به دلیل کم استقبال بودن و کیفیت کمتر آنها نسبت به خودروهای خارجی نقش بارزی را در نمایشگاه امسال ایفا می کرد. با توجه به اینکه ویژگی عمده این دوره از نمایشگاه حضور خودروسازان و واردکنندگان برتر کشور بود وحضور مستقیم یازده شرکت خودروسازی و نمایندگان واردات خودروهای خارجی با حدود یکصد هزار بازدید کننده‌ داخلی و خارجی دستاوردی بزرگ برای شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان محسوب می شد.

همچنین در این نمایشگاه رونمایی از خودروهای وارداتی جدید توسط شرکت‌های سیف خودرو، اطلس خودرو، راهبر شارویژن، دیار خودرو، رامک خودرو، جیلران موتور و مدیا موتور انجام شد.

رسول محققیان، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان درباره برگزاری این دوره از نمایشگاه خودرو گفت: در این دوره نیز همچون سال‌های گذشته خودروسازان و واردکنندگان برتر کشور به این نمایشگاه پیوستند که گروه صنعتی ایران‌خودرو، گروه خودروسازی سایپا، مدیران خودرو، کرمان خودرو، شرکت صنایع مدیا موتورز کیش، شرکت خودروسازی کارمانیا، رامک خودرو، آرین موتور پویا و جهان نوین آریا از مشارکت‌کنندگان این دوره بودند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان تصریح کرد: حضور مستقیم 4 شرکت ایران‌خودرو، سایپا، کرمان موتور و مدیران خودرو به ‌عنوان تأمین‌کنندگان بخش عمده‌ نیاز خودروی کشور در کنار دیگر واردکنندگان و تولیدکنندگان فعال در این صنعت، طیف وسیعی از سلایق را پوشش می‌دهد.

با اینهمه بیشتر کسانی که در نمایشگاه حضور یافته بودند اعتقاد داشتند، در صورتی که خودروسازان به ارایه‌ محصولات جدید و با کیفیت همت گمارده و واردکنندگان نیز به ورود خودروهایی در شأن و مقام فاخر ایرانی مبادرت کنند، رونق و تحرک در این حیطه‌ اقتصادی و صنعتی را شاهد خواهیم بود.

گرچه افرادی هم از وضعیت حاضر خودروهای داخلی راضی نبودند، مسئول تعمیرگاه و خدمات پس از فروش ماشین های سنگین کره جنوبی در این رابطه اعتقاد دارد: خدمات پس از فروش و تنوع ماشین وجهه بارز خودروهای وارداتی محسوب می شود. این در حالی است که متاسفانه شرکت های خودرو سازی ایران که نمایندگی سایپا و ایران خودرو را برعهده دارند، به دلیل هزینه بالایی که در ایران در گروه های خودرو سازی وجود دارد و مراحل زیادی را برای تولید طی می کند، نمی توانند خودرو را با قیمت واقعی دست مشتری بدهند و بنابراین از کیفیت آن کم می کنند، مانند خودروهایی همچون پراید یا پژو که دارای قیمت های واقعی نیستند و سعی می کنند از قیمت تمام شده بکاهند.

خداوردیان می افزاید: اگر بخواهیم خودرویی بسازیم که قابل رقابت با خودروهای وارداتی باشد، توان آن را داریم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده و به دلیل مشکلاتی که سد راهشان است با مشکلاتی روبرو می شوند، وگرنه از لحاظ صنعت خودروسازی، ایران در جایگاه مناسب و خوبی قرار دارد.

به گفته وی، هیچکدام از بنزین هایی که در ایران هست، دارای استاندارد جهانی نیست، این در حالی است که رتبه ایران در زمینه خودرو سازی از حد کره هم بالاتر است، اما ما در تولید خودرو حتی از ماشین های چینی هم پایین تر هستیم .

اما در این نمایشگاه افراد دیگری هم بودند که گرچه کارشان در زمینه واردات و صادرات خودرو نبود اما برندی داشتند که می توانست بخشی از مشکلات اصفهان را حل کند. یوروپ کار یکی از برندهای تازه کار در ایران که توانسته جای پای مناسبی پیدا کند یکی از غرفه های نمایشگاه را به خود اختصاص داده بود.

سلیمانی، مدیر عامل یوروپ کار در زمینه فعالیت خود گفت: طرح و فعالیت کاری که ما انجام می دهیم به نوعی فرهنگسازی است و از بلوکه شدن سرمایه سنگین مردم جلوگیری می کند و مزیت این فعالیت این است که مردم دیگر با افت خسارت روبرو نمی شوند و شرایطی ایجاد می شود که مردم بتوانند از خودروهای ارزان قیمت تا لوکس استفاده کنند و سفرها با یک ماشین استاندارد انجام شود.

به گفته مدیر عامل یوروپ کار، متاسفانه این برند 67 سال است که قدمت دارد و ما تنها 5 سال است که در این زمینه نمایندگی گرفته ایم و کشور ما در ایجاد خودرو از کشورهای دنیا غافل شده و ایران استثنا است.این در حالی است که اگر مردم فرهنگ اجاره ماشین را داشته باشند می توانند شرایط بهتری برای سفرهای خود ایجاد کرده و از بسیاری از مشکلات از جمله آلایندگی هوا و ترافیک و غیره جلوگیری می شود و مردم هزینه کمتری صرف می کنند.درعین حال درصد تصادفات به خاطر ارزان بودن و بی کیفیت بودن خودروها کاهش میابد این اتفاقی است که در کل دنیا افتاده است و باید در کشور ما نیز فرهنگ آن ایجاد شود.

مدیر عامل شرکت الماس جاوید پارس که نمایندگی دو برند خودرو وارداتی را ارائه می کند نیز با اشاره به اینکه استانداردهایی که در خودروهای وارداتی استفاده می شود خیلی بیشتر است اظهار داشت: با همه فشارهایی که روی خودرو سازان داخلی بوده فقط توانسته ایم تکنولوژی دو ایربک را انجام دهیم که آن هم با مشکلات و نقص های زیادی روبرو است، اما در خودروهای وارداتی حداقل چیزی که هست استانداردهایی است که وجود دارد و به کیفیت متریالی که به کار رفته توجه می شود . در واقع با اینکه ما دانش فنی این صنعت را داریم و مهندسین طراح و مشاور طراز اول را هم داریم اما باید ببینیم زیرساخت های ما چه مشکلاتی دارد که نتوانسته ایم به جایگاه مناسب در این صنعت برسیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا موافق هستید که چین به عنوان یک غول اقتصادی خودروهای بی کیفیت خود را وارد ایران می کند. گفت: ببینید چین، هم جنس بی کیفیت دارد و هم جنس با کیفیت درجه یک و درجه 4 ، یکسری از برندها در بازارهای آسیایی و آمریکایی خریدار دارد و یکسری از برندها نیز در خاورمیانه بازار دارد. به نظر من مونتاژ مهم نیست چرا که امروزه مردم می فهمند جنسی که ارائه می شود کیفیت دارد یا خیر؟ به نظر من باید به افق آینده خودروهای داخلی امیدوار باشیم چرا که قراردادهای خوبی تنظیم شده و قراردادهای برد - برد بوده است و اگر موانع قراردادها برداشته شود، محصولات خوبی در تولید داخلی خواهیم داشت و می توانیم با نظارت کشورهایی که استانداردهای بهتری نسبت به کشور ما دارند در دراز مدت این استانداردها را از آنها یاد بگیریم و از آن خود کنیم.

همچنین با برداشته شدن تحریم ها و بحث برجام امیدواریم که خودروهایی با استانداردهای جهانی در اختیار مردم قرار گیرد حال چه تولید داخل باشد و چه وارداتی . وقتی که بازار محدود باشد و عرصه برای رقابت کمتر باشد، هر محصولی را تولید می کنید، اما وقتی که رقابت باشد، محصول با کیفیت تری را تولید خواهیم کرد.

زرین فکر، مدیر روابط عمومی و تبلیغات شرکت خودرو سازی کارمانیا نیز با این موضوع موافق است او با اشاره به اینکه این شرکت در سال 92 فعالیت خود را آغاز کرده و در فاصله 7 ماه از خاک و زمین به تولید خودرو رسیده اظهار داشت: ما این افتخار را داریم که در یکی از مهمترین و ارزشمندترین افتخارات است .

وی در پاسخ به اینکه صنعت مونتاژ چه مزیتی نسبت به واردات خودرو دارد گفت: در وهله اول می تواند کمک موثری به ایجاد اشتغال کند و چرخ صنعت کشور را چرخانده و قیمت خودروهای وارداتی را کنترل کند.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات شرکت خودرو سازی کارمانیا بحث خودروسازی یک آرمان بزرگ است و تمام شرکت های وارداتی باید به این موضوع فکر کنند و درصدد این اهداف باشند .

وی ادامه داد: فرایند نمایشگاه ایجاد ارتباط مستقیم با مردم است و آنها با صنعت خودرو سازی آشنا می شوند و این موضوع را به فال نیک می گیریم و بی واسطه ترین و بی دغدغه ترین راه ارتباط با مردم است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نمایشگاه خودرو     |     بازار خودرو     |     خودرو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
جستجو در این شماره
پیشنهاد اول
از دیپلماسی اقتصادی تا صلح منطقه‌ای «مغلطه پنجره شکسته»، تزی است اقتصادی و ضد جنگ‌. باستیا، اقتصاددان کلاسیک ‌از این تز برای رد توجیه اقتصادی جنگ استفاده کرد تا اثبات کند تخریب و ...
آرشیو
گزارش
گفتگو
مقالات آموزشی
یادداشت
تازه ترین اخبار