یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ الأحد ١٣ رمضان ١٤٣٩ Sunday, May 27, 2018
نشریه فعالان اقتصادی
کد خبر : ۱۸۵۶ گروه : گفت و گو تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
ماموریت شتاب‌دهنده اکسل در اصفهان

شتاب‌دهنده اکسل با سرمایه‌گذاری مستقیم شرکت همکاران راهپویان همتا، با مأموریت جذب تیم‌های جوان توسعه‌دهنده فناوری و محصولات نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌ (با تمرکز بر حوزه گردشگری شامل محتوا و خدمات گردشگری، اینترنت اشیاء (IOT) و همچنین بازی‌ها و اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و دیگر محصولات با قابلیت خلق ارزش بر بستر تلفن همراه و خدمات ارزش افزوده) فعالیت می‌کند.

شتاب‌دهنده اکسل با سرمایه‌گذاری مستقیم شرکت همکاران راهپویان همتا، با مأموریت جذب تیم‌های جوان توسعه‌دهنده فناوری و محصولات نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌ (با تمرکز بر حوزه گردشگری شامل محتوا و خدمات گردشگری، اینترنت اشیاء (IOT) و همچنین بازی‌ها و اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و دیگر محصولات با قابلیت خلق ارزش بر بستر تلفن همراه و خدمات ارزش افزوده) فعالیت می‌کند. راهبرد اکسل توسعه مراکز شتاب‌دهی محلی در استان‌های مستعد کشوراست. شرکت همراه ‏وس یکی از بزرگترین شرکت‏های ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده موبایل و خدمات مخابراتی در کشور است. مدیران و بنیان‌گذاران اکسل که خود تجربه کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکارهای متعددی را دارند، اکسل را با هدف توسعه محصولات نوآورانه در حوزه خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن همراه و سرمایه‏‌گذاری روی ایده‏های جوانان خلاق ایرانی و ایجاد موفقیت برای آن‏ها، راه‏‌اندازی کرده‌‏اند.

مأموریت اکسل قدرت و شتاب بخشیدن به توسعه‌‏دهندگان و کسب‌وکارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) با تخصیص منابع مالی، مربیگری و پشتیبانی تیم‌های کارآفرین با تأمین زیرساخت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب است. اکسل با فراخوان‌های خود و برگزاری رویداد رقابتی میان تیم‌های داوطلب و با اعتبارسنجی کسب‌وکار پیشنهادی تیم‌ها، تیم برگزیده را برای ورود به فرایند شتاب‌دهی، انتخاب می‏کند.

پس از انتخاب تیم‌های کارآفرین با سرمایه‏ گذاری اولیه بر روی ایده، تیم‌های نوپا را تحت پوشش و حمایت خود درمی‏آورد و در مسیر ارزش ‏آفرینی سریعتر و خلق اثر اجتماعی، آموزش و خدمات لازم را ارائه خواهد داد. شتاب دهنده اکسل با رویکرد افزایش توانمندی‌ توسعه کسب و کار، احیای روحیه کار تیمی و طراحی بر اساس نیاز مشتری، اقدام به برگزاری دوره‌های شتاب دهی خود می‌کند. در طول دوره شتاب‌دهی اکسل، تیم‌ها به صورت فشرده آموزش دیده و محصولات خود را توسعه می‌دهند. در روز پایانی در رویدادی به عنوان “رونمایش” تیم‌ها محصولات خود را برای سرمایه گذاران ارائه کرده و فرصت ارتقای کسب و کار خود را به یک داستان موفقیت خواهند داشت.

سرمایه گذار اصلی شتاب دهنده اکسل، شرکت همکاران راهپویان همتا (همراه وس) است. این شرکت بزرگ‌ترین تجمیع‌کننده همراه اول در ارائه خدمات ارزش افزوده در کشور است که با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتور همراه اول، دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در راستای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و ایجاد کسب و کار پایدار برای جوانان، با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی اقدام به راه اندازی شتاب‌دهنده های استانی کرده است تا ظرفیت‌های بالقوه استان‌ها را فعال نموده و موجب کارآفرینی و توسعه اقتصاد محلی در استان‌ها گردد. این مراکز شتاب دهی با هدف تمرکز بر روی تیم ها و متخصصان هر استان، با پشتوانه سال ها تجربه و سرمایه گذاری همراه‌وَس، بر اساس ساختاری مدرن در استان‌های مختلف تأسیس خواهند شد.

شتاب دهنده اکسل اصفهان نیز به عنوان اولین مرکز شتاب دهی همراه وس با همکاری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان قطب شرکت های دانش بنیان منطقه در ساختمان غدیر این مرکز در تاریخ ۲۹ دی ماه ۱۳۹۵ با حضور مسئولین کشوری و استانی افتتاح شد. شتاب دهنده اکسل اصفهان با ایجاد فضای کاری مطابق با استانداردهای روز دنیا و ایجاد شبکه مربی‌گری (از کارآفرینان موفق ملی) و آموزش با هدف سرمایه گذاری در مراحل اولیه (کشت ایده) آماده جذب و حمایت از تیم ها و شرکت های استارتاپ است. اکسل اصفهان در حال حاضر ظرفیت پذیرش ۱۰ تیم را دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اکسل     |     گزارش توصیفی     |     گزارش     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
جستجو در این شماره
پیشنهاد اول
از دیپلماسی اقتصادی تا صلح منطقه‌ای «مغلطه پنجره شکسته»، تزی است اقتصادی و ضد جنگ‌. باستیا، اقتصاددان کلاسیک ‌از این تز برای رد توجیه اقتصادی جنگ استفاده کرد تا اثبات کند تخریب و ...
آرشیو
گزارش
گفتگو
مقالات آموزشی
یادداشت
تازه ترین اخبار