یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ الأحد ١٣ رمضان ١٤٣٩ Sunday, May 27, 2018
نشریه فعالان اقتصادی
کد خبر : ۱۸۶۵ گروه : برند تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
عادت‌های اشتباهی که برای موفقیت باید ترک کنید خیال‌پرداز نباشید

به‌عنوان یک کارآفرین باید بدانید که شما بهترین و بدترین دوست خود هستید. اینکه به مهارت‌ها و توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید می‌تواند باعث پیشرفت شما شود. خلاف این موضوع نیز وجود دارد. شما با دست‌کم گرفتن خودتان فرصت‌های زیادی از دست می‌دهید و زمانتان را برای به دست آوردن اعتماد به‌نفسی صرف می‌کنید که در حالت عادی از عهده انجام کار مدنظرتان بر خواهید آمد. می‌توانید سال ۲۰۱۷ را تبدیل به بهترین سال عمر کاریتان کنید؛ اما برای رسیدن به آن باید بعضی از عادات و رفتارهای اشتباه را کنار بگذارید

به‌عنوان یک کارآفرین باید بدانید که شما بهترین و بدترین دوست خود هستید. اینکه به مهارت‌ها و توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید می‌تواند باعث پیشرفت شما شود. خلاف این موضوع نیز وجود دارد. شما با دست‌کم گرفتن خودتان فرصت‌های زیادی از دست می‌دهید و زمانتان را برای به دست آوردن اعتماد به‌نفسی صرف می‌کنید که در حالت عادی از عهده انجام کار مدنظرتان بر خواهید آمد. می‌توانید سال ۲۰۱۷ را تبدیل به بهترین سال عمر کاریتان کنید؛ اما برای رسیدن به آن باید بعضی از عادات و رفتارهای اشتباه را کنار بگذارید.

.....................................................................................................................................................................................

مسئولیت‌پذیر شوید

در نظر داشته باشید که شاید فرد مستعدی هستید و دید خوبی نیز به کسب‌وکار دارید، اما نباید فکر کنید که کسی به شما چیزی بدهکار است؛ مخصوصا اگر کارآفرین باشید. اگر می‌خواهید پیشرفت کنید باید تلاش کنید تا به موفقیت برسید. اگر رسیدن به نقطه‌ای که کمپانی شما مشتریان زیادی داشته باشد آرزوی شما است، باید برای تحقق آن نسبت به گذشته بیشتر تلاش کنید.

کارها را به تنهایی انجام ندهید

سعی کنید تمام کارها را به‌تنهایی انجام ندهید. در نظر داشته باشید که بد نیست از کمک دیگران یا نظرات آن‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید افرادی را استخدام کنید تا بعضی از مسئولیت‌هایتان را بر عهده بگیرند.

کمال‌گرایی را کنار بگذارید

هر شخصی در زندگی خصوصی یا حرفه‌ی کاری خود شکست‌ها و پیروزی‌هایی داشته است. یک شخص موفق کسی است که هر بار پس از شکست دوباره برخیزد و تلاش کند تا به موفقیت برسد. کمال‌گرایی باعث می‌شود که شما از رخ دادن اشتباه‌ها جلوگیری کنید اما در کنار آن ریسک‌پذیر بودن را از دست می‌دهید.

از مقایسه خودتان با دیگران دست بردارید

افراد موفق می‌توانند الهام‌بخش دیگران باشند. نحوه رسیدن به موفقیت این افراد می‌تواند به شما کمک زیادی کند تا اشتباهات آنها را تکرار نکنید و تصمیمات بهتری در مواجه شدن با چالش‌ها بگیرید. اما این موضوع به معنی اینکه از آنها تقلید کنید نیست. همچنین نباید موفقیتی را که آن‌ها دارند با دستاوردهایتان مقایسه کنید.

خیال پردازی را کنار بگذارید

برای رسیدن به موفقیت خیال‌پردازی را کنار بگذارید و با واقعیت‌های کسب‌وکارتان رو به رو شوید. قاطعانه قرار گرفتن شما در مقابل مشکلات باعث می‌شود رسیدن به اهدافتان آسان‌تر شود.

خود را برای هر اتفاقی آماده کنید

گاهی خیال‌پردازی یا اعتماد به نفس بیش از حد باعث می‌شود که خودمان یا کسب و کارمان را برای اتفاق‌ها آماده نکنیم. همیشه برای هر اتفاقی خود و کسب‌وکارتان را آماده کنید. طبیعی است که هیچ‌کس علاقه‌ای به برخورد با چالش‌ها ندارد؛ اما اگر اتفاقی رخ داد، از اینکه خود را از قبل آماده کرده‌اید خرسند خواهید شد.

دست از گلایه بردارید

گلایه کردن نه‌تنها باعث می‌شود که انگیزه تلاش بیشتر را از دست بدهید، بلکه دیگران را نیز از خود دور خواهید کرد. این موضوع زمانی تأثیر منفی خود را نشان خواهد داد که متوجه شوید در میان کسانی که به خاطر گلایه کردن از شما دور شده‌اند، افرادی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک فراوانی کنند.

خریدهای غیرضروری نداشته باشید

شاید خرید کردن لذت‌بخش و هیجان‌انگیز باشد؛ اما باید در نظر داشته باشید پول‌هایی که خرج موارد بی‌ارزش می‌شود، می‌توانند با سرمایه‌گذاری مناسب به ارزش بیشتری برسند. سعی کنید با صرفه‌جویی درآمدتان خود را به آرزوهایتان نزدیک‌تر کنید.

 این تفکر را که برای انجام کاری آماده نیستید، کنار بگذارید

در نظر داشته باشید که کمتر کسی آماده یک تغییر بزرگ در زندگی‌ خود است. حال می‌خواهد این تغییر در زندگی شخصی باشد یا در حرفه‌ی کاری! باید یاد بگیرید که چگونه با مسائل کنار بیایید و برای چالش‌های موجود راه‌حل مناسبی پیدا کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : برند سازی     |     کارآفرین     |     برند     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
جستجو در این شماره
پیشنهاد اول
از دیپلماسی اقتصادی تا صلح منطقه‌ای «مغلطه پنجره شکسته»، تزی است اقتصادی و ضد جنگ‌. باستیا، اقتصاددان کلاسیک ‌از این تز برای رد توجیه اقتصادی جنگ استفاده کرد تا اثبات کند تخریب و ...
آرشیو
گزارش
گفتگو
مقالات آموزشی
یادداشت
تازه ترین اخبار